eskisehir_50

ANADOLU’NUN RENKLİ RİTİMLERİ ESKİŞEHİR’DE YARIŞTI

Yayınlanma Tarihi : 10 Haziran 2016

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nca ortaklaşa düzenlenen ‘Gençler Türkiye Şampiyonası’ sonuçlandı “Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır” sloganıyla Anadolu’nun dört bir yanından gelen ekipler renkli ritimlerini Eskişehir’de sahnelediler.

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun iş birliği ile düzenlediği şampiyonanın ilk gününde ‘Gençler Geleneksel Düzenlemeli’ dalda 12 ekip yarıştı. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyonaya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Adar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, THOF yönetim kurulu üyeleri Kamuran Avşar, Suat Aksu, İkram Kızılca, Cenk Saruhan, Ahmet Pehlivan, Ahmet Turhan Demirbağ, THOF Genel Sekreteri Mehmet Celil Özdoğan, THOF merkez hakem kurulu başkanı Ali Özçelik, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi gençlik ve spor hizmetleri Daire başkanı Neşet Arduç, Eskişehir Büyükşehir Belediye gençlik ve spor kulübü sportif direktörü Ayhan Eriş ve Eskişehirliler katıldı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İstanbul, Tekirdağ, Van, Artvin, Adana, İzmir, Ankara, Adıyaman, Trabzon, Gaziantep, Kırklareli, Zonguldak, Kayseri, Iğdır, Burdur, Bitlis, Malatya, Diyarbakır, Rize, Nevşehir, Erzurum, Bayburt, Denizli ve Sivas illerinden 30 takım katıldı.

Özen: Halk oyunları sevgi ve barış için çok önemli bir köprüdür

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, şampiyonanın Eskişehir’de düzenlenmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek sporculara şampiyonada başarılar diledi. Türkiye Halk Oyunları Federasyon Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu ise Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek, halk oyunlarının sevgi ve barış için çok önemli bir köprü olduğunu ifade etti.

Ozanoğlu: Hepiniz Gönlümüzün Şampiyonusunuz

Büyük emekler verilerek sahnelenen gösterilere katılan her ekibin gönüllerinde şampiyon olduğunu belirten Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, başta aileleri ve eğitmenleri olmak üzere halk oyunlarına gönül veren herkese teşekkür etti. ‘Anadolu’nun Renkleri Ritimleri ile Eskişehir’de Buluşuyor’ sloganı ile düzenlenen şampiyonada ‘Uyuşturucuya karşıyız, halk oyunlarına bağımlıyız’ mesajı verildi. Şampiyonanın açılış konuşmasında halk oyunlarının sevgi ve barışın mayası olduğunu belirten Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, ödül töreninde halk oyunlarına gönül veren gençleri tebrik etti.

Düzenlemelide İzmir Bayraklı birinci

Konuşmaların ardından yarışmaların birinci gününde gençler geleneksel sahne düzenlemeli 12 ekip, yarıştı. Yarışma sonunda İzmir Bayraklı Belediyesi Bayfem Gençlik Spor Kulübü birinci olurken, ikinciliği Artvin Belediye Halk Oyunları Doğa ve Su Sporları Kulübü, üçüncülüğü de Kırklareli Anadolu Lisesi Spor Kulübü aldı.

 Düzenlemesizde Erzurum EBFAD Birinci

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu iş birliği ile düzenlenen ‘Gençler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde 18 takım, yarıştı. Gençler ‘Geleneksel Düzenlemesiz’ daldaki yarışma sonunda. Erzurum Büyükşehir Belediyesi EBFAD Spor Kulübü olurken, ikinciliği Diyarbakır Halay Gençlik Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Denizli Sarayköy Gençlik Spor Kulübü aldı. İki günde de dereceye giren ekiplere ödülleri protokol tarafından verildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 30 takım ise ödül töreninde el ele tutuşarak Türkiye’ye sevgi ve barış mesajı verdi.

Popups Powered By : XYZScripts.com