BÖLGE ve ULUSAL HAKEMLİĞE TERFİ KURSU

BÖLGE ve ULUSAL HAKEMLİĞE TERFİ KURSU

Yayınlanma Tarihi : 16 Şubat 2017

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Bölge ve Ulusal Hakemliğe Terfi Kursu 24 – 26 Mart 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır. Kursa başvuracak kişilerin kurs ücreti olarak 200 TL’yi en geç 10 Mart 2017 mesai bitimine kadar federasyonumuz gelirler hesabı olan Garanti Bankası-Anafartalar şubesi 0711-6299474 (TR31 0006 2000 7110 0006 2994 74) no’lu hesap numarasına yatırıp dekontunu başvuru formu ve sonuç tutanakları ile birlikte federasyonumuzun (0312) 309 50 30 numaralı faxına göndermeleri, kursa gelirken evrakların asıllarını yanlarında bulundurmaları ve Federasyon Görevlilerine teslim etmeleri gerekmektedir. 10 Mart 2017 tarihinden sonra yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi : 10 Mart 2017

Seminer Tarihi         : 24 – 26 Mart 2017

Seminer Yeri            : 100. Yıl Çarşısı Konferans Salonu/ İlk Meclis Karşısı Ulus/ANKARA

 

GEREKLİ ŞARTLAR;

  1. Bölge Hakemliğine Terfi Şartları; İl hakemi olarak bu kademede en az 3 resmi veya Federasyondan izin alınarak yapılan özel müsabakada faal hakem olarak görev yapmış olan hakemler, bölge hakemliğine terfi için bir dilekçe, iki adet fotoğrafla İl Müdürlüğü aracılığıyla Federasyon’a başvururlar. MHK hakemin görev almış olduğu yarışmalardaki performansını, seminerlerde almış olduğu notları dikkate alarak kademe atlama şartlarını yerine getirmiş olan hakemleri belirler. MHK bu durumda olan hakemleri 2 günlük kademe atlama eğitim seminerine ilanla davet eder. Seminerde hakem, Türk Halk Oyunları oyun türlerinden (Halaylar, Barlar, Zeybekler, Karşılamalar, Horonlar, vb.) kendi uzmanlık alanına giren oyun türünün bütün karakteristik özelliklerini ve türün içerisinde sınıflandırılan yörelerin oyunlarını, müziklerini ve giysilerini bilmek zorundadır. Hakemlerin terfi edebilmesi için; Oyun zorunlu olup, Giysi ve ya Müzik eğitim seminerlerinden en az birine katılması gerekmektedir. Seminerin sonunda yapılan sınavda (yazılı-sözlü-uygulamalı) 100 üzerinden 60 puan alanlar MHK’ nın teklifi ve Yönetim Kurulunun onayı ile Bölge Hakemi Kademesine terfi ederler. (Hakem ve Gözlemci Talimatı, Madde 42 (a) bendi)
  2. Ulusal Hakemliğe Terfi Şartları; Bölge hakemi olarak bu kademede en az 3 resmi müsabakada görev yapmış olan hakemler ulusal hakemliğe terfi için bir dilekçe ve iki adet fotoğrafla Federasyon’a başvururlar. MHK hakemin görev almış olduğu yarışmalardaki performansını, seminerlerde almış olduğu notları dikkate alarak kademe atlama şartlarını yerine getirmiş olan hakemleri belirler. MHK bu durumda olan hakemleri 2 günlük kademe atlama eğitim seminerine ilanla davet eder. Seminerde hakem Türk Halk Oyunları oyun türlerinden (Halaylar, Barlar, Zeybekler, Karşılamalar, Horonlar, vb.) oyun türlerinin karakteristik özelliklerini ve türün içerisinde sınıflandırılan illerin oyunlarını, müziklerini ve giysilerini bilmek zorundadır. Hakemlerin terfi edebilmesi için; giysi, oyun, müzik ve sahne eğitim seminerlerinden en az farklı alandaki iki tanesine katılması gerekmektedir. Seminerin sonunda yapılan sınavda (yazılı-sözlü-uygulamalı) 100 üzerinden 60 puan alan hakemler MHK’ nın teklifi ve Yönetim Kurulunun onayı ile Ulusal Hakem Kademesine terfi ederler. Yapılan sınavlarda başarısız olanlar bir sonraki seminerde aynı değerlendirmeye tabi tutulurlar. (Hakem Ve Gözlemci Talimatı, Madde 42 (b) bendi)

GEREKLİ EVRAKLAR

  • Başvuru Formu,
  • Banka Dekontu,
  • 2 Adet Fotoğraf,
  • En az üç yarışmada değerlendirme hakemi olarak görev yaptığınıza dair yarışma sonuç tutanağı, ( il hakemleri il yarışması sonuç tutanağı, bölge hakemleri bölge yarışması sonuç tutanağı. İl Yarışması sonuç tutanaklarını il müdürlüklerinden, bölge yarışması sonuç tutanaklarını Federasyonumuzdan temin edeceklerdir.)

SON MÜRACAAT TARİHİ:

Müracaat; Başvuru formu, banka dekontu ve sonuç tutanakları 10 Mart 2017 tarihine kadar Federasyonumuza fakslanacak, asılları diğer evraklar ile birlikte kurs yönetimine teslim edilecektir.

Bilgi İçin;

Genel Sekreterlik – 0312 310 65 64 / 0530 607 73 73 / 0530 607 74 74

Ali ÖZÇELİK – Merkez Hakem Kurulu Başkanı – 0532 252 35 64

 

Bölge Hakemliğine Terfi Kursu Başvuru Formu

Ulusal Hakemliğe Terfi Kursu Başvuru Formu

Popups Powered By : XYZScripts.com