burdur_bolge_10

Burdur Grup Yarışması Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : 5 Mayıs 2016

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, Burdur il’inde gerçekleşen grup yarışması öncesi, “El ele, kol kola Halk Oyunları kültürümüzü hep birlikte yaşatacağız” dedi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu faaliyet programında yer alan Burdur Grup Yarışması yoğun bir katılımla gerçekleşti. “Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır” sloganıyla gerçekleşen yarışmaya, 6 il’den 33 Kulüp, Grup Birincisi olabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışmadan bir gün önce Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, THOF Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu ile yarışmada görev yapacak hakem ve teknik sanat kurulu üyelerine Belediye İstasyon Parkı Restaurant’ta akşam yemeği verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte Belediye Başkanı Ercengiz, “ Burdur gelişmekte olan bir il. Böyle bir durumda olan kentime Grup Yarışması vermiş olmanız beni ve buradaki Halk Oyunları ailemizi son derece sevindirmiştir. Sizleri burada ağırlamaktan dolayı son derece mutluyum” dedi. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu ise Belediye Başkanı Ercengiz’e teşekkür ederek,” Sizlerin desteğiyle bitirilecek olan yeni Spor Salonunda bir Türkiye Finali sözü veriyorum. Ben ve camiam burada olmaktan son derece mutluyuz. Kültürümüz, sizlerin destekleriyle ayakta kalacak. Verdiğiniz desteklerden dolayı son derece sizlere müteşekkirim” dedi.

Yarışma’da 6 il’den 33 kulüp ter döktü

Burdur Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda gerçekleşen yarışmaya Burdur, Isparta, Muğla, Denizli, Antalya ve Afyon İllerinin il birincileri katıldı.

Burdur Vali Yardımcısı İsmail Kaya, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, THOF Bölge Koordinatörü İzzet Özer ile yaklaşık 1000 dolayında halk yarışmayı takip etti.

Burdur İl Temsilcisi Necmettin Çakır ve THOF Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu birer konuşma yaptı. THOF Başkanı Ozanoğlu,“ Kültürümüzü yaşatmak için çocuklarımızın gözlerinde o ışıltıyı görüyorum. El ele, kol kola bu Halk Oyunları kültürümüzü hep birlikte yaşatacağız. Şimdiden Türkiye finallerine gitmeye hak kazanacak kulüplerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Yarışmada Muğla 3, Denizli ve Antalya 2, Burdur il’i de 1 kategoride grup birincisi oldu.

Minikler Geleneksel(Düzenlemesiz) dalda birinciliği Muğla Folklör Araştırma İhtisas G.S.K 88.40 puanla kazandı. İkinciliği 86.90 puanla Denizli Sarayköy Spor Kulübü, üçüncülüğü de 86.60 puanla Antalya KOÇAŞ Spor Kulübü elde etti. Yıldızlar Geleneksel(Düzenlemesiz) dalda 1’nciliği Denizli Laodikya GSK.89.00 puanla alırken ikinciliği 86.80 puanla Antalya AKSU Belediye S.K, üçüncülüğü de Dalaman Belediyesi S.K 85.20 puanla elde etti. Gençler Geleneksel (Düzenlemesiz) dalda birinciliği Denizli Sarayköy S.K 90.80 puanla alırken, ikinciliği 88.80 puanla Antalya Alyazmalım Folklör GSK, üçüncülüğü de 88.60 puanla Isparta ANOL Sağlık Meslek Lisesi S.K kazandı. Büyükler Geleneksel(Düzenlemesiz) dalda birinciliği 88.00 puanla Antalya Halk Eğitim Merkezi alırken, ikinciliği Denizli Gençlik Hizmetleri S.K, üçüncülüğü de Muğla Fethiye Halk Oyunları S.K kazandı.

Minikler Geleneksel (Düzenlemeli) dalda birinciliği Muğla Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri GSK 90.00 puan alarak birinci olurken, ikinciliği 87.80 puanla Antalya Yörem Halk Dansları S.K, üçüncülüğü de 87.40 puanla Burdur Bahçeşehir GSK elde etti. Yıldızlar Geleneksel (Düzenlemeli) dalda birinciliği Muğla Bodrum Ortakent Yahşi GSK 91.40 puanla kazanırken, ikinciliği 89.20 puanla Denizli Sarayköy SK, üçüncülüğü Burdur TOKİ Yahya Kemal Beyatlı GSK 87.60 puanla elde etti. Gençler Geleneksel(Düzenlemeli) dalda birinciliği 90.00 puanla Burdur Halk Eğitim Merkezi GSK, ikinciliği 89.60 puanla Denizli Sarayköy S.K, üçüncülüğü de 85.80 puanla Afyon Özel Park Koleji GSK kazandı. Büyükler Geleneksel(Düzenlemeli) dalda birinciliği 90.00 puanla Antalya Halk Eğitim S.K, ikinciliği 86.80 puanla Isparta Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu S.K, üçüncülüğü de 86.00 puanla Denizli Ekin GSK kazandı. Dereceye giren kulüplere kupa ve madalyaları THOF Burdur İl Temsilcisi Necmettin Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Selçuk Örnek, THOF Antalya İl Temsilcisi Hasan Özer, THOF Bölge Koordinatörü İzzet Özer, THOF Basın Yayın Kurulu üyesi Cem Kaytan, THOF Eğitim Kurulu Başkanı ve Başkan Danışmanı Hakan Evciman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, THOF Danışma Kurulu Üyesi Şinasi Pala, THOF Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Saruhan ve Melih Taşer, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Burdur Vali Yardımcısı İsmail Kaya ve THOF Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu tarafından verildi.

Yarışma da ayrıca THOF Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, Halk Oyunlarına verdikleri destekten dolayı Burdur Valisi Hasan Kürklü’ye verilmek üzere Vali Yardımcısı İsmail Kaya’ya, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’e, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar’a ve THOF İl Temsilcisi Necmettin Çakır’a plaket vererek teşekkür etti.

THOF Burdur İl Temsilcisi Necmettin Çakır’da, grup yarışmasının Burdur’a alınmasında büyük emeği olan THOF Bölge Koordinatörü İzzet Özer’e ve THOF Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu’na günün anısına plaket vererek teşekkür etti.

Popups Powered By : XYZScripts.com