kayseribolge_20

Kayseri Grup yarışmaları sonuçlandı

Yayınlanma Tarihi : 29 Mart 2016

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu(THOF) faaliyet programında yer alan dernekler arası halk oyunları “Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır” sloganıyla bu yıl ki yarışmalarını gerçekleştirecek olan Kayseri- İncesu da yapılan grup yarışmasına toplam 30 ekip katıldı. Yarışmaya İncesu Kaymakamı Tarık BAHADIR, İncesu Belediye başkanı, Zekariya KARAYOL, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Gençlik Spor İl Müdürü, İncesu Cumhuriyet Savcısı Coşkun GEÇER, THOF yönetim kurulu üyeleri Kamuran AVŞAR, Abdullah MALKOÇOĞLU ve vatandaşlar katıldı.

 Kayseri İncesu İlçesinde düzenlenen müsabakalar;  Nevşehir, Muğla, Yozgat, Tokat, Amasya, Kırıkkale, Çankırı ve Kayseri olmak üzere toplamda 8 ilden 380 sporcunun katılımı ile yapıldı.

27 Mart 2016 Tarihinde İl Müdürlüğü İncesu Spor Salonunda Açılış seremonisiyle başlayan müsabakalarda Oyuncular (Düzenlemeli-Düzenlemesiz) Dal Minik-Yıldız-Genç ve Büyükler kategorisinde yarıştı. Geleneksel düzenlemesiz dal minikler kategorisinde Tokat Topçam S.K,yıldızlar kategorisinde Kayseri Aydınlıkevler lisesi g.s.k, gençler kategorisinde Aydınlıkevler lisesi g.s.k, Büyükler kategorisinde Çorum HEM.Kültür s.k. birinci oldu. Geleneksel düzenlemeli dalda minikler kategorisinde Amasya gençlik merk.s.k. yıldızlar kategorisinde Amasya ziyaret belediye eğt.s.k. gençler kategorisinde Aydınlıkevler lisesi g.s.k, Büyükler kategorisinde Çorum HEM.Kültür s.k birinci oldu. Oldukça Heyecanlı ve Renkli sahnelere görüntü olan müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara ödülleri düzenlenen tören ile İncesu Kaymakamı Tarık BAHADIR ve İncesu Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL tarafından verildi.

Yarışmaya katılan protokol üyeleri

Tarık BAHADIR, İncesu Kaymakamı

Zekariya KARAYOL, İncesu Belediye başkanı

Murat ESKİCİ, Gençlik Hizmetleri ve Gençlik Spor İl Müdürü

Coşkun GEÇER, İncesu Cumhuriyet Savcısı

THOF Yönetim Kurulu, Kamuran AVŞAR

THOF Yönetim, Abdullah MALKOÇOĞLU

Açılış konuşması yapanlar

THOF Yönetim Kurulu, Kamuran AVŞAR

Murat ESKİCİ, Gençlik Hizmetleri ve Gençlik Spor İl Müdürü

Zekariya KARAYOL, İncesu Belediye başkanı

Tarık BAHADIR, İncesu Kaymakamı  ( Anadolu mozaiğinin İncesu da yaşatılmasından dolayı Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna teşekür ederim.)

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 – 2016 sezonu Halk Oyunları İl Temsilciği faaliyet programında yer alan Kulüpler arası Halk Oyunları Grup Müsabakaları tamamlandı.

Kayseri İncesu İlçesinde düzenlenen müsabakalar;  Nevşehir, Muğla, Yozgat, Tokat, Amasya, Kırıkkale, Çankırı ve Kayseri olmak üzere toplamda 8 ilden 380 sporcunun katılımı ile yapıldı.

27 Mart 2016 Tarihinde İl Müdürlüğü İncesu Spor Salonunda Açılış seremonisiyle başlayan müsabakalarda Oyuncular (Düzenlemeli-Düzenlemesiz) Dal Minik-Yıldız-Genç ve Büyükler kategorisinde yarıştı.

Oldukça Heyecanlı ve Renkli sahnelere görüntü olan müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara ödülleri düzenlenen tören ile İncesu Kaymakamı Tarık BAHADIR ve İncesu Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL tarafından verildi.

Halk Oyunları Federasyonu ve Kayseri Gençlik Spor İl Müdürlüğünün birlikte düzenlediği Halk Oyunları yarışması İncesu Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. İncesu Belediyesi; Halk Oyunları Federasyonu görevlilerinin Konaklama, Ulaşım, Yemek ve salonun tüm teknik cihaz ve ekipman ihtiyaçlarını karşıladı. Farklı İllerden öğrenciler İncesu İlçesine gelerek burada birbirleri ile yarışarak izleyicilere de güzel anlar yaşattılar. Halka Oyunları Federasyonu yetkilileri İncesu Kaymakamı Tarık BAHADIR, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL ve Kayseri Gençlik Spor İl Müdürü Murat ESKİCİ ’ye plaket verdiler. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrencilere kupalarını İncesu Kaymakamı Tarık Bahadır, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL ve Gençlik Spor İl Müdürü Murat ESKİCİ ‘den aldılar.

Popups Powered By : XYZScripts.com