ordu_gurp221

Ordu Grup Yarışmaları Sonuçlandı

Yayınlanma Tarihi : 7 Mayıs 2016

Türkiye Halk oyunları Federasyonu faaliyet programında yer alan Kulüplerarası Grup birinciliği yarışması Ordu ilinde yapıldı. Ordu Durugöl Spor Salonunda gerçekleşen Grup yarışmasına Artvin, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon ve Giresun illerinden toplam 37 Kulüp katıldı.

Yarışmayı Ordu Vali Vekili Turgut Şubaşı, Vali Yardımcısı Engin Avcı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkan Vekili Remzi Kaya, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tugay Ertunç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Örgün Eğitim Şube Müdürü Zabit Yön, Artvin Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve yaklaşık 700 dolayında halk izledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç,” Bölge yarışmasını İlimizde düzenleyen başta Türkiye Halk oyunları Federasyon Başkanımız Hayri Gürhan Ozanoğlu olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ederim. Bu organizasyona emeği geçen ve destek olan Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’na, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ve Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü onların katkılarıyla organizasyonumuz sorunsuz bir şekilde başladı ve inşallah sorunsuz bir şekilde biter. Bu yarışmada herkes istediği sonuçları alır ve Türkiye şampiyonasına gider. Yarışmaya katılan bütün yavrularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Başkanvekili Kaya, “Kültürümüzün de en önemli parçası Halk Oyunlarıdır”

Son zamanlarda dünyada ki karışıklıkları görüyorsunuz, bunun en temel nedenlerden bir tanesi değerlerimizden yoksun büyüyen insanlarımızdan kaynaklanmaktadır diye konuşmasına başlayan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanvekili Remzi Kaya,” Eğer bir insana, değerlerini öğretebiliyorsanız o insandan kötülük bekleyemezsiniz. Onun için de bizi biz yapan en önemli değerlerimizin başında inançlarımız gelir, milli değerlerimiz ve kültürümüz gelir. Kültürümüzün de en önemli parçası Halk Oyunlarıdır. Şimdi çocuklarımız, gençlerimiz burada gösterileriyle onu sergileyecekler ve kimliklerini kişiliklerini ortaya koyacaklardır. Bizim halk oyunlarımız el ele göz göze oynandığı için bizde kardeşlik vardır, düşmanlık yoktur. Onun içinde bizim bir sloganımız var, öncelikle diyoruz ki Halk Oyunları sevgi ve barışın mayasıdır” dedi.

Yapılan yarışmalar sonunda Minikler Geleneksel (Düzenlemesiz) dalda birinciliği 88.40 puanla Beşikdüzü Spor Kulübü, ikinciliği 86.80 puanla İlkadım Halk Oyunları GSK, üçüncülüğü de 85.60 puanla Arhavi Belediyesi GSK elde etti. Yıldızlar Geleneksel(Düzenlemesiz) dalda ise birinciliği 88.20 puanla Artvin İl Özel İdare Spor Kulübü, ikinciliği 87.60 puanla Vakfıkebir Cumhuriyet Spor Kulübü, üçüncülüğü de 87.40 puanla Samsun Halk Oyunları GSK kazandı. Gençler Geleneksel(Düzenlemesiz) dalda birinciliği 89.40 puanla Beşikdüzü Yeşilköy Spor Kulübü, ikinciliği 89.00 Rize Belediyesi Spor Kulübü, üçüncülüğü de 88.00 puanla Ordu Halk Oyunları GSK kazandı. Büyükler Geleneksel(Düzenlemesiz) dalda birinciliği 91.40 puanla Atabarı 08 GSK, ikinciliği 91.00 puanla GİFSAD GSK, üçüncülüğü de 90.20 puanla İmece Spor Kulübü elde etti.

Minikler Geleneksel(Düzenlemeli) dalda birinciliği 88.20 puanla Tütüncüler Kültür Sanat Spor Kulübü, ikinciliği 85.60 puanla Kabaceviz Spor Kulübü, üçüncülüğü de 85.00 puanla Trabzon Folklor Spor Kulübü kazandı. Yıldızlar Geleneksel(Düzenlemeli) dalda birinciliği 87.40 puanla Tütüncüler Kültür Sanat Spor Kulübü, ikinciliği 87.20 puanla Trabzon Folklor Spor Kulübü, üçüncülüğü de 84.00 puanla Ordu İdman Yurdu Spor Kulübü elde etti. Gençler Geleneksel(Düzenlemeli) dalda birinciliği 90.40 puanla Artvin Belediyesi Halk Oyunları Doğa ve Su Sporları Spor Kulübü, ikinciliği 87.60 puanla Anafartalar Gençlik Spor Kulübü, üçüncülüğü de 87.00 puanla Araklı Teknik Endüstri Meslek Lisesi Spor Kulübü kazandı. Büyükler Geleneksel(Düzenlemeli) dalda birinciliği 89.40 puanla Arhavi Belediyesi GSK, ikinciliği 88.60 puanla Atakum Belediyesi Spor Kulübü, üçüncülüğü de 87.80 puanla Giresun Halk Eğitim Merkezi Kültür ve Spor Kulübü kazandı.

Dereceye giren kulüplere madalya ve kupaları Ordu Vali Vekili Turgut Şubaşı, Vali Yardımcısı Engin Avcı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanvekili Remzi Kaya, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tugay Ertunç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Örgün Eğitim Şube Müdürü Zabit Yön, Artvin Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, THOF İl Temsilcisi Zennişan Macit tarafından verildi.

Ayrıca Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanvekili Remzi Kaya, kültürümüzü yaşatmak adına verdikleri destekten dolayı Ordu Vali Vekili Turgut Şubaşı’ya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz adına Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Örgün Eğitim Şube Müdürü Zabit Yön’e ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e teşekkür plaketi takdim etti.

Popups Powered By : XYZScripts.com