banner

Uğur Okulları Anadolu Rüyası Kültür Projesi Seyircisi ile Buluşuyor

Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2016

Uğur Okulları bünyesinde Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu(BUHOT) GSK Derneği ve Buhot Kültür Sanat Akademi merkezi yönetimi ile “Anadolu Rüyası” kültür projesi hayat buluyor.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve İl Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün işbirliği ve BUHOT’ un merkezi yönetimi  ile Uğur Okulları bünyesinde eğitim gören lise öğrencilerine seçmeli halk oyunları dersleri verilmektedir. Dersler kapsamında konservatuvar halk oyunları bölümü mezunları ve federasyonumuzun antrenörlerinden oluşan eğitmen kadrosu ile Uğur Okulları öğrencilerine halk oyunları, geleneksel kostüm, geleneksel müzik ve geleneksel yaşam formatı dersleri verilmektedir. Uğur Okulları’nın yanı sıra projede ayrıca eğitim kurumunun üniversite bacağı olan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine de aynı eğitimler verilmektedir.

8 aylık eğitimler sonucunda yapılan tüm çalışmaların sergileneceği Uğur Okulları Anadolu Rüyası Kültürler Buluşması kültür gecesi, 21 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’da İstanbul Maslak Türker İnanoğlu (TIM) Gösteri Merkezinde özel bir sunum içerisinde izleyicisiyle buluşacaktır. İki perdeden oluşacak olan gösterinin ilk perdesinde 40 kişilik dev kadrosu ile Anadolu Rüyası Büyük Türkiye Orkestrası’da sahne alacaktır.  İkinci perde de ise 300 dansçı 7 bölgenin halk oyunları motiflerini sergileyeceklerdir.

Ayrıntılı bilgi ve online rezervasyon için www.anadoluruyasi.com adresi ziyaret edilebilir.

Popups Powered By : XYZScripts.com