ANTRENÖRLERİMİZİN DİKKATİNE

ANTRENÖRLERİMİZİN DİKKATİNE

Antrenörlerimizin Dikkatine

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanıp 14.12.2019 tarih ve 30978 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 19. Maddesinde “3,4 ve 5. Kademelere geçmek için başvuracak adayların belge basım tarihlerinin üzerinden en az iki yıl geçmesi ve en az iki gelişim seminerine katılmaları gerektiği” hüküm altına alınmıştır.

Bu nedenle Yöre Oyunları Öğreticisi belgesine sahip olup, Federasyonumuz tarafından 2018 yılında açılan intibak kurslarına katılarak 2. Kademe Antrenör Belgesini almaya hak kazanan Antrenörlerimiz için ilgi yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarih olan 2019-2020 yılı baz alınacağından bu belgeye sahip antrenörlerin Bakanlığımız tarafından açılacak Temel Eğitim kurslarına 2022 yılı Ocak ayından önce başvuramayacaklardır.

Ancak 2018 yılında açılan intibak kursları haricinde ki kurslarımıza katılıp belge almaya hak kazanan antrenörlerimizin 3,4 ve 5. Kademe Antrenör Kurslarına katılabilmeleri için ise aynı yönetmelik kapsamında en az 2 gelişim seminerine katılmaları gerekmektedir. Antrenörlerimizin bir üst kademe kurslarına başvururken mağduriyet yaşamamaları adına Federasyonumuz tarafından açılacak Gelişim Semineri duyurularını takip etmeleri büyük önem arz etmektedir.

İlgililere Saygıyla Duyurulur

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu